wtorek, 1 grudnia 2015

Sałatka z młodego szpinaku


Sałatka nawet przygotowana w głównej mierze ze szpinaku, może być smacznym i pożywnym daniem. Czas przygotowania potrawy to zaledwie 10 minut.
Składniki, jakie trzeba zgromadzić w tym celu, to: młody szpinak (250 g), ser feta (pół kostki), orzeszki piniowe (10 g), oliwa z oliwek (1 łyżeczka), sok z limonki (kilka kropli), sól i pieprz.
W salaterce należy umieścić kolejno opłukany i osuszony szpinak, pokruszony ser feta, a także orzeszki, prażone na patelni przez około 5 minut. Następnie zawartość salaterki skropić sokiem z limonki i oliwą. Na tym etapie wystarczy już tylko przyprawić sałatkę solą i pieprzem wedle smaku i uznania, dokładnie wymieszać.

Choć danie to może nie wygląda zbyt apetycznie, szczególnie gdy przeważającym składnikiem jest szpinak, to jednak smakuje bardzo dobrze. Tak szybka w przygotowaniu sałatka może być jednym ze specjałów znajdujących się na gościnnym stole. Taką sałatkę można również zabrać ze sobą na piknik lub w inne miejsce. Będzie też rewelacyjnym daniem na kolację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz