czwartek, 3 grudnia 2015

Sałatka szpinakowa z mandarynką


O szpinak dziś nie trudno. Tak wielu miłośników szpinaku ma go nawet we własnym ogródku. Ponadto można go łatwo dostać w dobrych sklepach. Jest mnóstwo potraw, w których można spokojnie wykorzystać ten składnik. 


Doskonałym przykładem jest sałatka ze szpinakiem i mandarynką.
Składniki potrzebne do sałatki to: 4 garście szpinaku, 2 mandarynki, awokado, czerwona cebula, plastry boczku, orzeszki piniowe, 2 łyżki miodu, łyżka octu balsamicznego, oliwa, pieprz, a także sól.
Przygotowując sałatkę należy zacząć od umycia i osuszenia szpinaku. Następnie trzeba mandarynki i awokado pokroić na cząstki, a cebulę w półplasterki. 

Boczek podsmażyć i pokroić na mniejsze kawałki, a orzeszki poddać prażeniu. Wszystkie tak przygotowane składniki, trzeba umieścić w salaterce. W celu przygotowania sosu, należy połączyć miód, ocet, oliwę i przyprawy. Takim sosem następnie polać zawartość salaterki i dokładnie wymieszać.
Z uwagi na tak atrakcyjny skład danej sałatki, danie to na pewno spodoba się również mężczyznom. Sałatka jest smaczna i choć może nie pobudza wyobraźni aromatem, to z pewnością przyciąga uwagę swoim wyglądem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz